DNIA / PRZEZ Administrator/ W Dekoracje ślubne i weselne, Ślub i Wesele/ 1 komentarzy

Bukiety ślubne – trendy na 2017 rok

Bukiet ślubny jest jednym z ważniejszych dodatków kreacji Panny Młodej. Może być zarówno w bardzo żywych barwach jak i delikatnie stonowany, niemniej jednak każda z kobiet uczestniczących w uroczystości pożąda aby go złapać i kontynuować tradycję. Za bukietem ślubnym kryje się także symbolika sięgająca bardzo odległych czasów, co powoduje że jest on nieodłącznym elementem każdej uroczystości ślubnej.

Chcielibyśmy przedstawić Wam kilka pomysłów na bukiet ślubny który z pewnością zapadnie w pamięć przybyłym gościom.

1. Połączenie sukulentów i owoców

Do tej pory dość rzadkie połączenie, jednak coraz częściej wykorzystywane w roku 2016. Głównymi komponentami są sukulenty (grupa roślin, które przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody), oraz owoce (sezonowe, lub suszone).

2. Połączenie kwiatów i polnych roślin

To z pewnością jeden z hitów tegorocznego sezonu ślubnego. Zestawienie roślin o nieregularnych rozmiarach z bogatymi w barwy kwiatami. Główną rolę odgrywają tu kolorowe kwiaty, podkreślone zielenią polnych roślin.

3. Gra kolorystyką kwiatów

Świetny wybór dla osób które czerpią radość z każdego dnia, i uwielbiają zabawę kolorami. W bukietach ślubnych charakteryzujących się grą kolorów, z pewnością odczujemy świeżość oraz pobudzimy nasze zmysły. Najważniejszymi składnikami będą różnokolorowe kwiaty odpowiednio ze sobą współgrające, oraz delikatne ozdoby podkreślające barwy bukietu.

4. Odcienie Marsala

Dotychczas niedoceniana kolorystyka w branży ślubnej, ze względu na ciemny odcień. W roku 2016 coraz więcej osób decyduje się na to nietypowe połączenie które przykuwa uwagę swoim kontrastem, oraz delikatną romantycznością. W tym zestawieniu główną rolę odbywają kwiaty w ciemniejszych odcieniach, połączone z roślinami o jasnych barwach nadających kontrast.

5. Pastelowe barwy

Wciąż jeden z najpopularniejszych wyborów podczas komponowania bukietów. Jest to propozycja dla osób lubiących bardziej stonowane barwy, unikających zbyt dużego kontrastu, a przy tym bardzo elegancki. W bukietach o pastelowych barwach najważniejsze jest dobranie roślin które współgrają ze sobą kolorystycznie, i sprawiają wrażenie przenikania z jednej barwy w drugą.

Czytaj więcej...  Czym kierować się przy wyborze biżuterii ślubnej?

Podsumowując, w tegorocznym sezonie ślubnym przeważają kwiaty o żywych barwach, podkreślone przez drobne ozdoby, bądź zieloną roślinność o nierównomiernych kształtach. Pomysły na bukiety ślubne które Wam zaprezentowaliśmy na pewno sprawdzą się wraz z odpowiednio dobraną suknią, i welonem, oraz przyciągną uwagę gości.

Pamiętajcie że ślub to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu, dlatego warto sprawić aby w każdym stopniu była wyjątkowa.

Pozdrawiamy,
zespół Zaplanuj-Ślub.pl

w komentarzy w “Bukiety ślubne – trendy na 2017 rok

  • Aga

    15, Czerwiec,2017 3 lata temu

    Sukulenty na weselach

    Sukulenty wraz z owocami to w sumie hit tegorocznych wesel, świetnie wpasowują się w styl rustykalny czy boho, a do tego nie są drogie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz