DNIA / PRZEZ Administrator/ W Ślub i Wesele/ 0 komentarzy

Ślub i wesele to wyjątkowa uroczystość – i choć tego dnia oczy zwrócone są na pannę młodą, wszystkie z zaproszonych kobiet chcą wyglądać olśniewająco. Tutaj ważną rolę odgrywają nie tylko stylizacje, ale także fryzury – i właśnie na nich skupimy się w naszym artykule.

Wybór idealnej fryzury weselnej uzależniony jest od rodzaju włosów kobiety, owalu jej twarzy i typu urody. Co więcej, fryzura powinna współgrać ze stylizacją i wpisywać się w aktualne trendy. Jakie fryzury weselne doskonale sprawdzają się w przypadku włosów średniej długości? Poniżej kilka podpowiedzi.

Fryzury na wesele 2019 – trendy

Trendy dotyczące fryzur weselnych zmieniają się nieustanne. Styliści mają wiele pomysłów, aby podkreślić urodę pań i dbają o to, by każda z nich – niezależnie od tego czy ma włosy grube, cienkie, gęste czy rzadkie wyglądała pięknie i czuła się wyjątkowo.

Jakie trendy królują wśród fryzur weselnych w 2019 roku? Kobiety, które mają włosy średniej długości coraz częściej stawiają na naturalny, romantyczny look. Dużym powodzeniem cieszą się wszelkiego typu warkocze z boku głowy oraz warkocze z grzywki, popularne są luźne, wykonane dość nisko upięcia, a także delikatne fale i loki.

Dodamy jeszcze, że koki, rulony z włosów i upięcia w szczególności wskazane są latem – takie fryzury są po prostu wygodne, gdy wysoka temperatura daje się we znaki. Rozpuszczone, delikatnie wymodelowane włosy i loki zdadzą egzamin podczas wesel organizowanych zimą.  

Do lamusa odchodzą natomiast tapiry i duże, okazałe fryzury. Kobiety rezygnują też z bogato zdobionych ozdób do włosów – zarówno panny młode, jak i pozostałe uczestniczki wesela zastępują je żywymi kwiatami.

Fryzury na wesele: średnie włosy z grzywką

Fajna fryzura weselna dla włosów średniej długości z grzywką? Jeśli chodzi o samą grzywkę, to mamy kilka opcji. Pierwszym rozwiązaniem jest podpięcie grzywki do góry lub zaplecenie jej w warkoczyk – wygląda to naprawdę dobrze. Grzywkę możemy też zaczesać na bok – tak, by zasłoniła zewnętrzny kącik oka. Kolejną opcją jest podkręcenie grzywki – nada nam romantycznego looku. Oczywiście grzywki wcale nie musimy spinać lub zaczesywać, dużym powodzeniem cieszą się dość gęste grzywki, sięgające do brwi. W parze z grzywką – zarówno prostą, jak i zaczesaną na bok czy podpiętą do góry sprawdzą się luźne koki, jak również fale.

Fryzury na wesele: średnie włosy upięcia

Jeśli chodzi o fryzury weselne dla włosów średniej długości, to mamy dość sporo rozwiązań. Częstym wyborem są romantyczne, delikatnie upięte z tyłu lub z boku głowy fale – prezentują się doskonale i współgrają z wieloma stylizacjami. Inną możliwością są koki – w przypadku włosów średniej długości najczęściej są one upięte dość nisko – mogą mieć różny kształt, być bardzo elegancie lub luźno spięte. Jeśli kobieta marzy o wysoko upiętym koku, z pomocą mogą przyjść różnego typu wypełniacze lub sztuczne włosy.

Czytaj więcej...  Przystawki na wesele

Kolejnym rozwiązaniem są rulony z włosów. Powodzeniem wśród pań cieszą się też niewielkie warkocze z boku głowy, które łączą się z upięciem.

Fryzury na wesele: średnie włosy kok w fale

Kok upięty w fale to idealna fryzura weselna dla włosów średniej długości. Fryzura jest dość prosta do wykonania, a prezentuje się naprawdę dobrze. Jak można ją wykonać? Jednym ze sposobów jest nawijanie pasm włosów na dwa palce, a następnie upinanie ich z tyłu głowy. Nasz kok ze zwiniętych pasm może mieć różne wielkość i kształt.

Kolejną możliwością jest zrobienie standardowego kucyka z włosów, kucyk nawijamy na dwa palce, a następnie formujemy w popularnego ślimaka. Naszego koka możemy upiększyć różnymi ozdobami.

Kok w fale to fryzura, która sprawdzi się zarówno w przypadku panny młodej, jak i świadkowej czy pozostałych zaproszonych na uroczystość kobiet.

 

Inne propozycje i inspiracje – galeria

Do wyboru mamy wiele fryzur weselnych dla włosów średniej długości. Styliści proponują zarówno bardzo dziewczęce, jak i nieco bardziej poważne fryzury. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji, mamy nadzieje, że będą pomocne!

Ciekawe alternatywy dla krótkich włosów

A co za stylizacją fryzury weselnej w przypadku włosów krótkich? Tutaj również nie brakuje ciekawych rozwiązań.

Fryzury z krótkich włosów prezentują się bardzo efektownie. Styliści zazwyczaj lekko unoszą włosy u nasady – zwiększa to ich objętość i układają pasma. W zależności od preferencji kobiety, taka fryzura może być wystylizowana na romantyczną, z pazurem, bardzo elegancką, fryzjerzy często też proponują fryzury w stylu artystycznego nieładu.

Ponadto, aby fryzura z włosów krótkich nabrała bardziej odświętnego charakteru, często wykorzystywane są pasujące do stylizacji woalki, toczki czy fascynatory. W przypadku włosów nieco dłuższych ciekawym rozwiązaniem będą warkoczyk z boku głowy czy delikatne fale.

Podsumowanie

Wybór fryzury weselnej to dość trudne zadanie. Zarówno w przypadku włosów średniej długości, jak i długich oraz krótkich uwagę należy zwrócić na szereg kwestii, między innymi na rodzaj włosów, typ stylizacji weselnej oraz preferencje kobiety. Jakie fryzury weselne cieszą się największym powiedzeniem w 2019 roku? Wymienić tutaj możemy luźne upięcia, fale, kucyki, warkocze. Popularne są też ozdoby do włosów, między innymi opaski i wianki. Sprawdź, też jakie baleriny ślubne warto wybrać w tym poradniku idealne do średnich włosów. 

Dodaj komentarz