DNIA / PRZEZ Administrator/ W Kamerzysta na ślub i wesele/ 3 komentarze

Jak wybrać najlepszego kamerzystę ślubnego?

W jednym z ostatnich wpisów przekazaliśmy Wam kilka wskazówek na temat wyboru fotografa ślubnego. Dzisiaj poruszymy równie ważny temat jakim jest wideofilmowanie ślubu i wesela. Nagranie z ceremonii ślubnej, i przyjęcia weselnego, to jedna z najważniejszych pamiątek która pozostaje po tym wymarzonym dniu. Warto więc zadbać aby film był jedyny w swoim rodzaju. W dzisiejszym wpisie poruszymy kwestie na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego kamerzysty ślubnego, oraz o czym pamiętać podczas podejmowania współpracy ze specjalista.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru kamerzysty ślubnego?

Jakość nagrania, oraz to jak zostanie zmontowane zależy głównie od wideokamerzysty. Bardzo ważnym aspektem jest także sprzęt jakim dysponuje. O czym należy pamiętać, i na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamerzysty który uwieczni Wasz ślub i wesele?

1. Portfolio

Najważniejszy aspekt, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Na podstawie portfolio można stwierdzić jak wykonuje swoją pracę, i czy robi to z odpowiednim zaangażowaniem. Podczas przeglądania portfolio kamerzysty, pamiętajcie sprawdzić także nagrania z ostatnich wesel, aby potwierdzić umiejętności.

2. Doświadczenie

Doświadczenie kamerzysty ślubnego, to kolejna bardzo ważna rzecz którą należy wziąć pod uwagę podczas wyboru profesjonalisty. Wideofilmowanie ślubów i wesel, to dziedzina która wymaga sporej wiedzy, i umiejętności uchwycenia najważniejszych momentów w taki sposób aby na nagraniu prezentowały się wyjątkowo. W końcu będzie tylko jedna okazja aby uchwycić przykładowo pierwszy taniec, lub sakramentalne “tak” przy ołtarzu.

3. Sprzęt

Jak wiadomo technologia rozwija się bardzo szybko, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się jakim sprzętem dysponuje kamerzysta. Nie da się zaprzeczyć że w dzisiejszych czasach wiedza to nie wszystko, a nowoczesny sprzęt to część sukcesu dobrego nagrania. Firmy zajmujące się nagrywaniem ślubów i wesel, coraz częściej oferują także filmowanie dronem, co jest świetnym uzupełnieniem standardowego nagrania z ceremonii i przyjęcia.

4. Cena

Tak na prawdę cena to jeden z głównych czynników który bierzemy pod uwagę podczas wyboru profesjonalnego kamerzysty. Bardzo często cena jest właśnie wyznacznikiem jakości usług. Oczywiste jest że im więcej zamówień ma firma zajmująca się filmowaniem, tym wyższe ceny. Analogicznie większa liczba zamówień, wiąże się z dobrze wykonywaną pracą, oraz obliguje nas do większych wymagań wobec kamerzysty.

Wideofilmowanie – zagadnienia techniczne

Poniżej postaramy się pokrótce przybliżyć Wam bardziej techniczne zagadnienia z branży filmowania ślubów i wesel, co pozwoli Wam na lepszy wybór podczas rozmowy z kamerzystą.

Nagrywanie ślubów i wesel w formacie UHD

Ultra High Definition inaczej nazywany 4K, czyli najwyższa jakość nagrywania filmów w rozdzielczości zbliżonej do 4000 pikseli.

Nagrywanie ślubów i wesel w formacie Full HD

Format Full HD to nagrania obrazu w wysokiej jakości o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli.

Nagrywanie ślubów i wesel w formacie HDV

Prościej mówiąc High Definition Video, czyli nagrywanie obrazu w wysokiej rozdzielczości 1440 na 1080 pikseli.

Cyfrowe rejestrowanie dźwięku

Pozwala na rejestrowanie wysokiej jakości dźwięków, oraz wykluczeniu echa.

Jakie pytania zadać kamerzyście?

Do rozmowy z firmą zajmującą się filmowaniem należy się odpowiednio przygotować aby przed podjęciem współpracy rozwiać wszelkie wątpliwości. Poniżej przedstawiamy kilka pytań, które warto zadać podczas wstępnej rozmowy.

 1. Czy kamerzysta pracuje sam, czy wraz z asystentem (dzięki czemu otrzymacie film z dwóch różnych ujęć)?
 2. Jaki jest koszt filmowania, i co dokładniej otrzymamy w cenie?
 3. Jak długie nagrania otrzymamy?
 4. Ile kosztuje każda dodatkowa godzina pracy?
 5. Czy kamerzysta posiada uprawnienia do filmowanie w miejscach sakralnych?
 6. Czy jest możliwość wprowadzenia korekt, jeżeli któryś z fragmentów filmu się nie podoba?
 7. Jak długo należy czekać na otrzymanie gotowego nagrania?

Film z ceremonii ślubu i przyjęcia weselnego, to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych pamiątek jaka Wam pozostanie. Mimo że praca kamerzysty wiąże się bardzo często ze sporymi kosztami, to warto zainwestować więcej aby w przyszłości mieć tą możliwość i podzielić się z potomkami tymi niezapomnianymi chwilami.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertami kamerzystów na ślub i wesele w naszym portalu.

Pozdrawiamy,
zespół Zaplanuj-Ślub.pl

3 komentarzy w “Jak wybrać najlepszego kamerzystę ślubnego?

 • Natalka

  11, Maj,2017 3 lata temu

  Filmowanie dronem

  Filmowanie dronem, to świetny dodatek do standardowego filmu. Co prawda jest to droższa opcja, ale na prawdę warto!

  Odpowiedz
 • Eliza

  11, Maj,2017 3 lata temu

  Dwie kamery

  Jak się ma wystarczająco dużo pieniędzy, fajnie zatrudnić dwóch kamerzystów (lub taką firmę gdzie filmują z dwóch kamer), aby na nagraniu były różne ujęcia. To nadaje super efektu, i jest dość rzadko spotykane w naszych rodzimych filmach ślubnych.

  Odpowiedz
 • Martyna

  14, Maj,2017 3 lata temu

  Ultra HD

  Ultra HD to jedyna słuszna opcja jeżeli chcecie mieć porządne wideo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz