DNIA / PRZEZ Administrator/ W Atrakcje weselne/ 0 komentarzy

   Jeśli Para Młoda zdecyduje się na obecność dzieci podczas zabawy weselnej to mają niełatwe zadanie, aby tym najmłodszym gościom weselnym zapewnić rozrywkę.

   Dzieci uwielbiają zadania, a wesele jest ku temu idealną okazją. Zaangażujmy je do zadań specjalnych – niech poniosą w kościele obrączki dla Pary Młodej, niech rzucają kwiatki lub niech puszczają bańki na wyjście Młodych z kościoła. Dla nich to będzie bardzo ważna rola, a przy okazji dokonała zabawa!

   Własny stolik dla dzieci to idealna opcja, jeśli tylko metraż sali weselnej na to pozwala. Dzieci spędzą czas ze swoimi rówieśnikami, a rodzice trochę odetchną. Stolik musi być oczywiście specjalnie udekorowany – kolorowe serwetki, balony, słodycze (lizaki, cukierki, batoniki) – ma być wesoło i kolorowo! Po za stolikiem, gdzie dzieci będą jadły przyda nam się też kącik zabaw. W takim miejscu możemy przygotować specjalne kolorowanki związane z tematyką weselną, kredki, pisaki czy farbki – w zupełności wystarczą. Na kartce można wypisać zadania, które podczas weselnej zabawy mają do wykonania np. narysować laurkę dla Pary Młodej, zatańczyć z Panną Młodą, poszukać na sali Pana z czerwonym krawatem itp.

   Jeśli chcemy zapewnić weselną atrakcję na najwyższym poziomie to gość specjalny – myszka Miki, czy Kubuś Puchatek – spełni oczekiwania najbardziej wymagającego dziecka. Pamiętajmy, że to już są dodatkowe koszty. Jednakże pamiątkowe zdjęcie będzie super pamiątką z wesela cioci i wujka. Para Młoda często decyduje się też na wynajęcie animatora, który przez pewien czas zajmie się dziećmi, wymyślając przeróżne gry i zabawy. Aby zaoszczędzić, można podpytać znajomych, czy nie znają np. studentki pedagogiki, która chciałaby sobie dorobić weekendowo i zająć się naszymi najmłodszymi gośćmi.

   Po stronie Nowożeńców jest też zapewnienie pokoju, aby dzieci po wszystkich atrakcjach, gdy zmęczenie sięgnie już zenitu mogły się położyć spać. Rodzice często w takiej sytuacji wykorzystują elektroniczne nianie, które umieszczają u dziecka w pokoju, a oni mogą wrócić na salę weselną i kontynuować zabawę. Jeśli chcemy mieć bardziej spokojną głowę to zawsze możemy zaangażować znajomą, czy kogoś z dalszej rodziny, która potowarzyszy w pokoju śpiącemu dziecku.

   Jak widać, dla dzieci też jest miejsce na weselu i mogą one nam nie tylko pomóc, ale też świetnie się bawić w swoim gronie.

Pozdrawiamy,
Zespół Zaplanuj-Slub.pl

Dodaj komentarz