DNIA / PRZEZ Administrator/ W Atrakcje weselne/ 0 komentarzy

   Jeśli Para Młoda zdecyduje się na obecność dzieci podczas zabawy weselnej to mają niełatwe zadanie, aby tym najmłodszym gościom weselnym zapewnić rozrywkę.

   Dzieci uwielbiają zadania, a wesele jest ku temu idealną okazją. Zaangażujmy je do zadań specjalnych – niech poniosą w kościele obrączki dla Pary Młodej, niech rzucają kwiatki lub niech puszczają bańki na wyjście Młodych z kościoła. Dla nich to będzie bardzo ważna rola, a przy okazji dokonała zabawa!

   Własny stolik dla dzieci to idealna opcja, jeśli tylko metraż sali weselnej na to pozwala. Dzieci spędzą czas ze swoimi rówieśnikami, a rodzice trochę odetchną. Stolik musi być oczywiście specjalnie udekorowany – kolorowe serwetki, balony, słodycze (lizaki, cukierki, batoniki) – ma być wesoło i kolorowo! Po za stolikiem, gdzie dzieci będą jadły przyda nam się też kącik zabaw. W takim miejscu możemy przygotować specjalne kolorowanki związane z tematyką weselną, kredki, pisaki czy farbki – w zupełności wystarczą. Na kartce można wypisać zadania, które podczas weselnej zabawy mają do wykonania np. narysować laurkę dla Pary Młodej, zatańczyć z Panną Młodą, poszukać na sali Pana z czerwonym krawatem itp.

   Jeśli chcemy zapewnić weselną atrakcję na najwyższym poziomie to gość specjalny – myszka Miki, czy Kubuś Puchatek – spełni oczekiwania najbardziej wymagającego dziecka. Pamiętajmy, że to już są dodatkowe koszty. Jednakże pamiątkowe zdjęcie będzie super pamiątką z wesela cioci i wujka. Para Młoda często decyduje się też na wynajęcie animatora, który przez pewien czas zajmie się dziećmi, wymyślając przeróżne gry i zabawy. Aby zaoszczędzić, można podpytać znajomych, czy nie znają np. studentki pedagogiki, która chciałaby sobie dorobić weekendowo i zająć się naszymi najmłodszymi gośćmi.

Czytaj więcej...  Zabawy weselne dla dzieci

   Po stronie Nowożeńców jest też zapewnienie pokoju, aby dzieci po wszystkich atrakcjach, gdy zmęczenie sięgnie już zenitu mogły się położyć spać. Rodzice często w takiej sytuacji wykorzystują elektroniczne nianie, które umieszczają u dziecka w pokoju, a oni mogą wrócić na salę weselną i kontynuować zabawę. Jeśli chcemy mieć bardziej spokojną głowę to zawsze możemy zaangażować znajomą, czy kogoś z dalszej rodziny, która potowarzyszy w pokoju śpiącemu dziecku.

   Jak widać, dla dzieci też jest miejsce na weselu i mogą one nam nie tylko pomóc, ale też świetnie się bawić w swoim gronie.

Pozdrawiamy,
Zespół Zaplanuj-Slub.pl

Dodaj komentarz