DNIA / PRZEZ Administrator/ W Ślub i Wesele/ 0 komentarzy

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że wśród prezentów weselnych na pierwszym miejscu znajdują się pieniądze. I choć takie rozwiązanie ma wiele zalet, goście weselni coraz częściej goście chcą wręczyć młodym upominek ślubny, który będzie pamiątką na całe życie. Czy to dobry pomysł? Oczywiście! Oryginalny prezent ślubny z pewnością pozytywnie zaskoczy młodą parę i będzie miłą odmianą wśród stosu kopert. Na jaki upominek ślubny warto się zdecydować – już na wstępie podpowiadamy, że największym powodzeniem cieszą się prezenty personalizowane. Poniżej więcej wskazówek. Zapraszamy do lektury!

10 wyjątkowych propozycji na oryginalny prezent ślubny

  1. Zestaw kubków – eleganckie kubki lub filiżanki, na których wygrawerowane będą imiona nowożeńców oraz data ich ślubu to doskonały gadżet ślubny, który każdego dnia będzie przypominał parze o tym wyjątkowym dniu. Co więcej, kawa z takich kubków z pewnością będzie smakować jeszcze lepiej.
  2. Ręczniki – ręczniki będą nie tylko fajnym, ale również praktycznym prezentem, w końcu porządne ręczniki przydadzą się w każdym domu. Warto dodać, że zakupić możemy ręczniki z haftem, na przykład z napisami: Mąż, Żona, Kocham Ją, Kocham Go i tak dalej.
  3. Kieliszki do wina – jeśli nasi nowożeńcy lubią wino, możemy pokusić się o eleganckie kieliszki do wymienionego trunku. Najlepiej oczywiście sprawdzą się kieliszki z grawerem. To, co zostanie wygrawerowane na kieliszkach, zależy wyłącznie od naszej kreatywności, mogą to być cytat, data ślubu małżonków czy ich imiona.
  4. Personalizowane koszulki – t-shirty ze śmiesznymi nadrukami to kolejny oryginalny prezent ślubny. Na koszulkach możemy umieścić różnego typu napisy, na przykład Super Żona, Super Mąż, Żona Marka, Mąż Agaty, Skradłem jej serce, a ona mi nazwisko.
  5. Kapsuła czasu – to bardzo kreatywny prezent z okazji ślubu. Kapsuła może mieć postać metalowej lub drewnianej skrzynki, do której małżonkowie będą przez pierwszy rok małżeństwa wkładać różnego typu artykuły – na przykład zdjęcia z podróży poślubnej, welon panny młodej i inne. Po pierwszej rocznicy kapsułę należy schować, na przykład zakopać i otworzyć po 10, 15 czy 50 latach.
  6. Skarbonka – kolejną propozycją upominku dla państwa młodych może być skarbonka, dzięki niej młodzi będą mogli wspólnie odkładać pieniądze na realizację marzeń.
  7. Album na zdjęcia – elegancki album na zdjęcia z pewnością przyda się każdej młodej parze, zwłaszcza, jeśli będzie to album z grawerem. Na okładce albumu możemy umieścić fajny napis, na przykład Najpiękniejsze wspomnienia Anny i Piotra, Wszystkiego, co najlepsze na nowej drodze życia, Wspomnienia żony i męża.
  8. Zegar – gustowny, na przykład drewniany zegar ścienny, to kolejna z propozycji. Zegar będzie nie tylko praktycznym upominkiem, ale też ozdobą domu nowożeńców.
  9. Podkowa – szczęścia nigdy dosyć, naszym nowożeńcom możemy również podarować podkowę.
  10. Skrzyneczka drobiazgów – kolejnym fajnym pomysłem na prezent ślubny jest skrzyneczka drobiazgów. W takiej skrzyneczce umieścić możemy dosłownie wszystko: zdrapki – ale młodym nie zabrakło pieniędzy, alkohol – na rozgrzanie, tabletki – na ból głowy, smoczek – dla potomka i wiele, wiele innych.
Czytaj więcej...  Weselny koszyk ratunkowy dla gości - cóż to takiego?

Dlaczego warto wybrać oryginalny i nietypowy prezent weselny?

Młodej parze warto podarować oryginalny upominek. Dlaczego? Przede wszystkim fajny drobiazg będzie pamiątką na długie, długie lata. Ręczniki, kubki, koszulki z fajnymi napisami czy z wygrawerowaną datą wesela z każdą rocznicą ślubu będą miały dla zakochanych większą wartość emocjonalną. To nie koniec, personalizowany prezent ślubny będzie doskonałą niespodzianką dla nowożeńców – z pewnością będą oni pamiętać osobę, która obdarowała ich takim gadżetem.

Przygotowanie fajnego prezentu dla nowożeńców, wymyślanie cytatu, który można umieścić na zegarze czy kieliszkach oraz świadomość, że ów prezent będzie pamiątką na długie lata, z pewnością sprawi nam więcej radości niż włożenie pieniędzy do koperty.

Przyjrzyjmy się też standardowym prezentom dla Pary Młodej

Oczywiście najbardziej popularnym prezentem dla pary młodej są pieniądze. Często młodzi piszą w zaproszeniach, że jeśli ktoś chce obdarować ich jakimś upominkiem, najbardziej ucieszą się z pieniędzy.

Wśród innych standardowych upominków możemy wymienić zestaw sztućców, pledy i koce, komplet talerzy czy komplet pościeli. Wielu decyduje się również na alkohol w eleganckim, na przykład drewnianym opakowaniu. Wśród popularnych prezentów dla pary młodej znajdują się też święte obrazki czy Pismo Święte.

Choć zdarza się to coraz rzadziej, niektórzy goście decydują się też na artykuły gospodarstwa domowego, na przykład toster, ekspres do kawy, wyciskarkę do soków czy garnek do gotowania na parze.

Podsumowanie

Wybieracie się na wesele i szukacie pomysłu na fajny upominek dla pary młodej? Podpowiemy, że dobrym rozwiązaniem są prezenty personalizowane, na przykład kubki, ręczniki, kieliszki, na których można umieścić grawer lub haft. Personalizowany prezent z pewnością ucieszy nowożeńców, a co więcej, będzie dla nich wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego dnia.

Na koniec życzymy powodzenia w wyborze odpowiedniego prezentu!

Dodaj komentarz