DNIA / PRZEZ Administrator/ W Ślub i Wesele/ 0 komentarzy

Pierwszy taniec nowożeńców to moment pełen napięcia, pozytywnych emocji, a także wzruszeń. Narzeczeni na długo przed weselem szukają pomysłów na ciekawą choreografię–niektórzy inspirują się filmami i teledyskami, inni sami wymyślają układy taneczne.Wielu zakochanych zapisuje się też na kurs tańca i trenuje pod okiem specjalisty. Pomysłów na pierwszy taniec weselny jest wiele, w końcu musi on być wyjątkowy, musi wyrażać emocje młodych i odzwierciedlić ich miłość. Jakie polskie piosenki na pierwszy taniec są ostatnimi czasy najpopularniejsze? Poniżej kilka podpowiedzi.

Polskie piosenki na pierwszy taniec – TOP 20

 1. Walc wiedeński – Noce i Dnie

 1. Walc z filmu Trędowata

 1. Mix piosenek

 1. Luka Rosi – A Ty bądź

 1. Anna Jantar – Przetańczyć z tobą chcę całą noc

 1. Eleni– Tylko w twoich dłoniach

 1. Natalia Kukulska– Zakochani

 1. Mariusz Kalaga– Jedna z gwiazd

 1. Long& Junior –Bądź Moją Królową

 1. Ania Wyszkoni– Przyjdzie wiosna znów

 1. Ada Krawczyk – Weselny klimat

 1. Sylwia Grzeszczak – Kiedy tylko spojrzę

 1. Krzysztof Krawczyk – Tylko Ty-Tylko Ja

 1. Czerwone Gitary – Senny Szept

 1. For Teens – Jesteś częścią mnie

 1. Paweł Domagała – Weź nie pytaj

 1. Bracia – Za szkłem

 1. Skaldowie – Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał

 1. Lady Pank – Zawsze tam gdzie Ty

 1. Exaited– Dziś Ci To Powiem

Jakie polskie piosenki weselne są najpopularniejsze w 2019 roku?

Fajna muzyka to podstawa udanego wesela. Warto poświęcić trochę czasu i przygotować listę piosenek, przy których zawsze parkiet jest pełen. Podpowiemy, że na liście dobrze umieścić różnego typu nowości, ale też hity z dawnych lat – niektóre piosenki są po prostu nieśmiertelne i mimo upływającego czasu, są gwarancją udanej zabawy.

Poniżej mała podpowiedź

 1. Akcent – Przez Twe Oczy Zielone
 2. FreakyBoys– Do Białego Rana
 3. Masters– Żono Moja
 4. Sylwia Grzeszczak – Tamta dziewczyna
 5. After Party – Ona Lubi Pomarańcze
 6. Kayah& Goran Bregovic– Prawy do lewego
 7. Bolter – Daj mi tę noc
 8. Andrzej Rybiński – Nie liczę godzin i lat
 9. Enej – Tak smakuje życie
 10. Piersi – Bałkanica

Co lepiej wybrać na pierwszy taniec polską czy zagraniczną piosenkę? 

Na pytanie czy na pierwszy taniec lepiej wybrać piosenkę polską, czy zagraniczną nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od preferencji nowożeńców. Zazwyczaj narzeczeni wybierają piosenkę, która ma dla nich wartość sentymentalną, piosenkę, przy której pierwszy raz się pocałowali, piosenkę zespołu, na którego koncercie się poznali czy tę, przy której kilka lat temu zatańczyli po raz pierwszy. Jeśli narzeczeni nie mają utworu, który z jakiś powodów jest dla nich ważny, wybierają taki, który po prostu im się podoba i, do którego dobrze im się tańczy.

Czytaj więcej...  Błogosławieństwo przed ślubem – poradnik

Piosenki polskie vs zagraniczne – o czym warto pamiętać?

Trzeba tutaj podkreślić, że tekst polskiej piosenki będzie w 100% zrozumiały zarówno dla nowożeńców, jak i dla wszystkich gości. Można zdecydować się na utwór, którego tekst w jakiś sposób nawiązuje do Waszej znajomości, upodobań czy charakteru.

Tekst piosenki zagranicznej nie będzie zrozumiały dla wszystkich gości i, rzecz jasna, nie musi być. Ważne jednak, aby tekst takiej piosenki był zrozumiały dla Was. Wiele par młodych, wybierając piosenkę w obcym języku, zapomina, aby sprawdzić o czym jest owa piosenka. Zdarzają się sytuacje, że pierwsza piosenka weselna mówi o zdradzie, rozstaniu czy kłamstwie. Jako przykład podać możemy często wybieraną piosenkę I willalways love you, która mówi o rozstaniu.

Jak wygląda pierwszy taniec na żywo?

Pierwszy taniec weselny musi być wyjątkowy. Jaka polska piosenka będzie idealna? Odpowiedź jest prosta – taka, która jest w 100% w stylu pary młodej. Jeśli lubicie szybsze rytmy, możecie pokusić się o choreografię z Dirty Dancing, jeśli zależy Wam na czymś spokojnym i romantycznym dobrym rozwiązaniem będzie walc. Nie możecie wybrać jednej piosenki? Postawcie na mix!

Najważniejsze, żebyście byli zadowoleni i, aby Wasz pierwszy taniec na długo pozostał w Waszej pamięci.

Poniżej możecie obejrzeć zmagania Waszych poprzedników.

 1. Chris Norman & Suzi Quatro – Stumblin’ In 1978

 1. Rock ‘n’ Roll

 1. Whitney Houston – I HaveNothing

 1. Michael Bolton – When a Man Loves a Woman

 1. Time of My Life

 1. Salsa – Bailando

 1. Ed Sheeran – Perfect

Thinking out loud

Podsumowanie

Pierwszy taniec pary młodej to wyjątkowy moment zarówno dla nowożeńców, jak i dla przybyłych gości. Wszystkim narzeczonym podpowiadamy, że dobrze jest dokładnie przemyśleć wybór piosenki, a gdy wybór padnie na zagraniczny utwór i nie do końca będziemy go rozumieć, sprawdzić tłumaczenie. Chyba żadna para młoda nie chce tańczyć do piosenki, która mówi o rozstaniu. Zachęcamy wszystkich do wybrania polskiej piosenki na pierwszy taniec, dzięki czemu wszyscy będą mogli zrozumieć śpiewany tekst.

Oczywiście pierwszy taniec to nie koniec muzycznych zmagań. Jako gospodarze wesela zadbajcie o to, by pojawiły się na nim hity, dzięki którym parkiet będzie zapełniony. Powodzenia!

Dodaj komentarz