DNIA / PRZEZ Administrator/ W Atrakcje weselne/ 0 komentarzy

   Podczas organizacji wesela, pojawia się pytanie – czy robić poprawiny wesela? Z jednej strony fajny pomysł, okazja do przedłużenia tego wyjątkowego dnia. Z drugiej, zaś strony pojawia się pytanie czy goście weselni będą jeszcze na siłach po całonocnej zabawie i sprawi im to przyjemność, czy bardziej obowiązek?

Poprawiny to nadal bardzo popularne rozwiązanie na drugi dzień po weselu. Jednakże, co raz częściej pojawia się sporo alternatyw poprawin wesela np. śniadanie w ogrodzie, grill, czy ognisko. Decyzja oczywiście należy do Pary Młodej i ich upodobań.

poprawiny wesela - uroczystość

Argumentów zarówno za, jak i przeciw weselnym poprawinom jest sporo. Czy warto zatem organizować poprawiny?

 

Jakie argumenty przemawiają ZA poprawinami?

1. Zabawa była tak dobra, że goście weselni czują niedosyt. Drugi dzień świętowania, ale już na większym luzie, w swobodniejszych ubraniach – to idealne dopełnienie poprzedniej nocy.
2. Wesele to idealna okazja aby spotkać się z cała rodziną i znajomymi w komplecie, a poprawiny pozwolą przedłużyć wspólnie spędzony czas.
3. W dniu wesela Para Młoda nie ma czasu i możliwości, aby z każdym gościem weselnym porozmawiać z osobna, poprawiny dają taką możliwość. Już na luzie, w swobodny sposób można zamienić kilka słów z rodziną i przyjaciółmi.
4. Poprawiny wesela mogą okazać się idealnym rozwiązaniem na pozbycie się nadmiaru jedzenia i alkoholu z wesela.

za poprawinami

Jakie argumenty przemawiają PRZECIW poprawinom?

1. Głównym argumentem przeciw zabawie na drugi dzień po weselu jest po prostu zmęczenie gości weselnych, jak i Pary Młodej. Ślub i wesele dla większości Par Młodych to zdecydowanie dość spory stres, ogromne emocje oraz wysiłek, dlatego niektóre Pary Młode wybiorą słodkie lenistwo przy boku żony/męża, zamiast imprezy ponad ich siły.
2. Dodatkowe koszty, które mogą naprawdę wzrosnąć w porównaniu do organizacji samego wesela. Sale weselne liczą sobie całkiem spore kwoty za tzw. ‘talerzyk’ na poprawiny.
3. Frekwencja gości weselnych może nas niemiło zaskoczyć, gdyż będą chcieli wypocząć już w domowym zaciszu. Osoby, które pojawią się na poprawinach, z pewnością po obiedzie będą już się ewakuować, gdyż często przed nimi jeszcze długa droga do domu.

Czytaj więcej...  Atrakcje weselne - Jakie wybrać?

Alternatywa dla poprawin?

Wspólne weselne śniadanie (np. w ogrodzie) – idealne rozwiązanie! w godzinach około południowych, aby goście weselni mieli szansę się wyspać, a zarazem wszyscy załapali się na ciepły posiłek. Swobodny, miły czas aby powspominać minioną noc.

Alternatywa dla poprawin w ogrodzie

 

Grill lub ognisko – oryginalny pomysł, który z pewnością zaskoczy gości weselnych w pozytywny sposób. Kto nie lubi kiełbaski z grilla? Idealny odpoczynek w gronie najbliższych, po przetańczonej do białego rana nocy pełnej atrakcji weselnych.

Poprawiny – jakie by nie były muszą odpowiadać przede wszystkim Młodej Parze, to oni decydują co to będzie – grill, zabawa na sali weselnej, śniadanie. Najważniejsze by nie organizować nic na siłę i wbrew sobie. Często zabawa weselna jest tak udana, że nie trzeba jej ‘poprawiać’.

Pozdrawiamy,
Zespół Zaplanuj-Slub.pl

 

Dodaj komentarz