DNIA / PRZEZ Administrator/ W Organizacja ślubów i wesel/ 0 komentarzy

   Ślub to ogromne przeżycie, a także wielkie przedsięwzięcie. Nic dziwnego, że nie wiesz od czego rozpocząć przygotowania. Zobacz jak krok po kroku zaplanować ten wyjątkowy dzień w życiu, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Budżet, wizja i miejsce

Rozpocznij od konkretów, czyli odpowiedz sobie na podstawowe pytania:

  • czy chcesz ślub cywilny czy kościelny?
  • czy chcesz organizować wesele czy przyjęcie (np. obiad w restauracji)?
  • ile osób planujesz zaprosić, a kogo tylko powiadomić?

   Dzięki temu, zobrazujesz sobie całą wizję. Najlepiej przedyskutować to w towarzystwie rodziców obu stron lub najbliższych, którzy pomogą w organizacji czy podsuną jakiś ciekawy pomysł. Najważniejszym elementem jest oczywiście data ślubu, którą musisz zarezerwować w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w kancelarii parafialnej. Najlepiej zrobić to dużo wcześniej przed planowaną uroczystością. Jeśli chcesz zorganizować także wesele, musisz wziąć pod uwagę dopasowanie terminów. Kolejnym ważnym elementem jest budżet, od którego będzie zależeć wiele decyzji, np. atrakcje dla gości czy wybór auta do ślubu. Nie wiesz, czy wybrać pałac czy restaurację? A może lepsza będzie sala weselna w centrum miasta? Podczas zwiedzania tych miejsc weź pod uwagę noclegi, miejsca parkingowe i wygląd w odniesieniu do całej wizji. Koniecznie dowiedz się co wchodzi w skład ceny (tort, dekoracje, pokrowce na krzesła, poprawiny itd.) Organizacja ślubu wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania. Liczy się także pokrycie kosztów. Jeśli pojawią się niespodziewane płatności, mogą pomóc Ci pożyczki online. To komfortowy sposób na zyskanie dodatkowej gotówki. Pożyczki online to nie tylko wygodna metoda na zyskanie pieniędzy prosto na Twoje konto. Możesz wydać je na dowolny cel.

A co z formalnościami?

   Pamiętaj, że w przypadku ślubu cywilnego i konkordatowego musisz udać się do Urzędu Stanu Cywilnego z dowodem osobistym oraz aktem urodzenia. Trzeba będzie uiścić opłatę skarbową w wysokości 84 złotych oraz wypełnić formalności. Z kolei do kancelarii parafialnej musisz donieść metrykę chrztu, zaświadczenie o bierzmowaniu oraz świadectwo nauki religii. Warunkiem koniecznym jest też odbycie spowiedzi, a także obecność na naukach przedmałżeńskich i w poradni rodzinnej. Jeśli któreś z Was zapisany jest w innej parafii, trzeba mieć potwierdzenie o wygłoszeniu zapowiedzi.

Czytaj więcej...  Ślub i Wesele w stylu Vintage

Najważniejsze są wspomnienia

   Wybór oprawy muzycznej, fotografa i kamerzysty to kolejne elementy tuż po zarezerwowaniu terminu i sali weselnej. Jeśli nie czujesz się dobrze przed kamerą, lepiej zrezygnować z filmu. Nie możesz rozpraszać się podczas tak ważnego dnia. Wszystko powinno odbywać się naturalnie. Podczas wyboru fotografa kieruj się emocjami, które przekazuje on w postaci zdjęć. Zobacz, czy jego osobowość jest podobna do Waszej, abyście czuli się przy nim swobodnie. Koniecznie dowiedz się też, czy w cenie jest sesja plenerowa. Warto poświęcić jej czas tuż po ślubie.

Świadkowie, dekoracje i atrakcje

W trakcie przygotowań, warto osobiście poprosić świadków o pełnienie tak ważnej funkcji. Pomogą oni w zorganizowaniu wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, a także mogą zaangażować się w inne sprawy, np. zakup alkoholu czy wybór zaproszeń. Aby zyskać spójność w całej uroczystości, wybierz kolorystykę lub motyw przewodni. Dobrze, aby pojawiał się on w dekoracjach (np. wynajmując firmę dekoratorską), a także zaproszeniach i winietkach. Warto zająć się tym dużo przed planowaną uroczystością. Pomyśl także o atrakcjach i podziękowaniach dla gości. Potrzebujesz gotówki na dodatkowe atrakcje? Weź pod uwagę pożyczki online.

Dodaj komentarz