DNIA / PRZEZ Administrator/ W Fotograf na ślub i wesele/ 2 komentarze

Wyjątkowa sesja narzeczeńska i ślubna

Fotografie to jedne z najbardziej wyjątkowych pamiątek które pozostają nam po ceremonii ślubu i przyjęciu weselnym. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej i ślubnej jeszcze wiele lat będą Wam, i Waszym potomkom służyły jako wspomnienia po tych wyjątkowych dniach.

Bez wątpienia w dzisiejszych czasach nie da się wyobrazić ślubu czy wesela bez profesjonalnego ślubnego fotografa, który uchwyci swoim obiektywem najważniejsze szczegóły tego pięknego dnia. Wiele osób nie rozróżnia, bądź myli sesje narzeczeńską, ślubną, oraz zdjęcia wykonane podczas ślubu czy wesela.

W dzisiejszym wpisie postaramy się pokrótce opisać wyżej wymienione sesje, oraz udzielić Wam kilku praktycznych wskazówek o czym pamiętać podczas wyboru fotografa ślubnego.

Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska to wyjątkowa sesja której głównymi bohaterami są narzeczeni. Jest to oryginalne rozwiązanie które przedstawia miłość oraz przywiązanie dwojga osób nie będących jeszcze w związku małżeńskim.

Sesje narzeczeńskie to trend który istnieje na naszym rodzimym rynku od niedawna, lecz z roku na rok jest coraz popularniejszy. Fotografie wykonane podczas takiej sesji, bardzo często są używane podczas montażu nagrania ze ślubu i wesela przez kamerzystę. Jeżeli zdecydujecie się na sesję narzeczeńską, warto zaplanować ją na kilka miesięcy przed ślubem, aby pozostawić sobie czas na organizację całej ceremonii.

Podczas planowania sesji zaręczonych, warto z fotografem skonsultować miejsce w którym chcielibyście aby się odbyła, oraz wybrać dogodny termin. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się miejsca które są związane z narzeczonymi, na przykład z ich pierwszym wspólnym wypadem nad morze, czy pierwszą randką. Sesję narzeczeńską warto rezerwować wraz z sesją ślubna, oraz fotografowaniem ślubu i wesela razem w pakiecie dzięki czemu można zaoszczędzić trochę finansów.

Sesja ślubna

Niegdyś profesjonalne sesje ślubne odbywały się wyłącznie w studiu fotograficznym, przez co w większości były do siebie bardzo zbliżone. W dzisiejszych czasach sesje w studio są już rzadkością, a fotografowie wraz z narzeczonymi prześcigają się szalonymi pomysłami gdzie i w jakich okolicznościach wykonać sesję.

Kiedy powinniśmy wykonać sesję ślubną?

Mamy trzy możliwości, przed ślubem, w trakcie wesela, oraz po całej uroczystości. Według nas, najlepszym i najbardziej popularnym momentem jest wykonanie sesji ślubnej przez ceremonią. Narzeczeni są wtedy przygotowani, odpowiednio umalowani i ubrani.

Niestety minusem takiego rozwiązania jest brak możliwości przykładowo podróży w inne miejsce, co może możecie spóźnić się na własny ślub.

Tak więc jeżeli planujecie sesję ślubną w wyjątkowym miejscu, oddaloną od sali weselnej, warto zdecydować się na wykonanie sesji po całej uroczystości.

Czytaj więcej...  Ślub i wesele w tygodniu? Czy będzie taniej?

Nie będziecie ograniczeni ani czasem, ani presją która będzie już za Wami. Naszym zdaniem najmniej ekonomicznym rozwiązaniem jest sesja ślubna w trakcie wesela, gdyż jest to moment w którym powinniście świętować zawarcie związku małżeńskiego oraz integrować się z gośćmi.

Jakie miejsce wybrać na sesję narzeczeńską lub ślubną?

Pomysłów na miejsce w którym wykonacie sesję ślubna i narzeczeńską jest na prawdę wiele. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Poniżej przedstawiamy Wam najbardziej oryginalne, i popularne pomysły na sesje:

 • wesołe miasteczko, plac zabaw
 • ruiny zamków, pałaców, dworków, starych domów
 • natura – las, łąką, wzgórze, nad morzem, w górach, nad jeziorem
 • sesja podwodna na basenie

O czym pamiętać podczas wyboru fotografa ślubnego?

Wybór fotografa ślubnego który zadba o jedne z najważniejszych pamiątek ślubnych nie należy do najłatwiejszych. Na co należy zwrócić uwagę?

 • Styl fotografii ślubnych – najlepszym pomysłem jest przejrzenie ofert fotografów z danego rejonu, i porównanie stylów w jakich wykonują zdjęcia. Pamiętajcie że warto wybrać więcej niż jedną ofertę, gdyż nie każdy termin, czy ceną mogą Wam odpowiadać.
 • Profesjonalna licencja fotografa ślubnego – jest to bardzo ważny dokument, który jest niezbędny do fotografowania ślubów w kościołach. Bez niego fotograf, nie może wykonywać swojego zawodu w miejscach sakralnych.
 • Cena i termin – oczywiste jest że najlepsi fotografowie mają zajęte terminy nawet na kilkanaście miesięcy wprzód. Warto więc poszukiwania rozpocząć odpowiednio wcześniej, uwzględniając także termin.

Gdy już wybierzecie kilku fotografów ślubnych których poprzednie realizacje spełniają Wasze oczekiwania, warto zadać kilka pytań które pomogą Wam w wyborze tego jedynego. O co powinniście zapytać?

 1. Ile zdjęć otrzymacie, i czy będą retuszowane?
 2. Ile godzin pracuje fotograf, i czy będzie Wam towarzyszył przez cały dzień?
 3. Ile wydrukowanych fotografii otrzymacie?
 4. Czy w cenę wliczona jest tak zwana fotoksiążka?
 5. Czy w razie nieprzewidzianej obecności, fotograf może zapewnić zastępstwo?
 6. Jak długo czeka się na ślubne zdjęcia?

Pamiętajcie że wybór odpowiedniego fotografa ślubnego to jedna z najważniejszych decyzji podczas organizacji ceremonii ślubu i przyjęcia weselnego. To właśnie fotograf będzie odpowiedzialny za pamiątki które Wam pozostaną po tym wyjątkowym dniu.

Warto nie tylko przejrzeć jego dotychczasowe prace, ale także zaczerpnąć opinii znajomych, przejrzeć fora internetowe, oraz podpytać w grupach na mediach społecznościowych.

Im więcej wątpliwości rozwiejecie, tym spokojniejsi będziecie podczas Waszego ślubu.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertami fotografów ślubnych w naszym portalu.

Pozdrawiamy,
zespół Zaplanuj-Ślub.pl

2 komentarzy w “Sesja narzeczeńska • Sesja ślubna

 • Anka

  30, Kwiecień,2017 3 lata temu

  Sesja w wesołym miasteczku

  My z narzeczonym mieliśmy sesję ślubną w opuszczonym wesołym miasteczku, istnie postapokaliptyczny klimat, który świetnie przełamał wszystkie standardowe sesje.

  Odpowiedz
 • Martyna

  02, Maj,2017 3 lata temu

  Fotograf

  Rzeczywiście wybór fotografa to nie lada wyzwanie, my z narzeczonym przejrzeliśmy setki ofert zanim znaleźliśmy tego najlepszego.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz