DNIA / PRZEZ Administrator/ W Ślub i Wesele/ 0 komentarzy

Wieczór panieński to pożegnanie przyszłej panny młodej z wolnością. Taka impreza musi być wyjątkowa i zapisać się w pamięci na wiele, wiele lat. Jakie atrakcje i zabawy mogą pojawić się podczas przyjęcia? Podpowiadamy!

Najciekawsze gry i zabawy na wieczór panieński – TOP 20

Zabawy na wieczór panieński

 1. Zakazane słowo

Już na początku wieczoru panieńskiego, panie ustalają listę zakazanych słów – najlepiej, jeśli będą to słowa związane ze zbliżającą się uroczystością, na przykład ślub, wesele, pan młody. Kobieta, która wypowie zakazane słowo pije karniaka.

 1. Złote rady

Każda z przybyłych na wieczór panieński kobiet, pisze na karteczce złotą radę dla przyszłej mężatki. Panna młoda po kolei odczytuje wszystkie karteczki i odgaduje, która ze znajomych jest autorką danej porady.

 1. Zadanie dla pani domu

Zabawa, która pojawia się niemal na każdym wieczorze panieńskim. Panna młoda ma do wykonania zadanie typowe dla gospodyni domu, na przykład ubicie piany z białek czy przyszycie guzika – oczywiście w określonym czasie. Za prawidłowo wykonane zadanie przyszła mężatka otrzymuje nagrodę.

 1. Balonowa loteria

Przygotowujemy tyle balonów, ile kobiet uczestniczy w wieczorze panieńskim. Na jednej karteczce zapisujemy imię panny młodej, na pozostałych różnego typu zadania, na przykład pijesz karniaka, robisz 5 przysiadów. Panie po kolei przebijają balony, ta która znajdzie karteczkę z imieniem panny młodej wygrywa, pozostałe muszą wykonać znajdujące się na karteczkach zadania.

 1. Papierowa suknie ślubna

Przybyłe panie dzielą się na dwie drużyny, zadaniem każdej z nich jest przygotowanie prototypu sukni ślubnej. Obie drużyny do dyspozycji mają papier toaletowy, nożyczki i taśmę klejącą. Grupa, której projekt bardziej przypadnie do gustu pannie młodej, wygrywa –przegrani oczywiście piją karniaka.

 1. Jeszcze nigdy

Każda z pań mówi na głos zdanie rozpoczynające się od słów Jeszcze nigdy…, na przykład:

 • Jeszcze nigdy nie całowałam się na pierwszej randce
 • Jeszcze nigdy nie była w Paryżu
 • Jeszcze nigdy paliłam papierosów

Kobiety, które daną rzecz już robiły, piją karniaka.

 1. Historia miłosna

Pierwsza z uczestniczek wieczoru panieńskiego pisze na kartce zdanie dotyczące przyszłych nowożeńców, na przykład Ala i Mateusz poznali się już w liceum. Kolejna osoba dopisuje następne zdanie i zagina kartkę w taki sposób, aby widoczna była tylko napisana przez nią treść. Na koniec panna młoda czyta całą historię.

 1. Kalambury

Kalambury to zabawa, która zawsze dostarcza wielu pozytywnych emocji. Panie dzielą się na dwie drużyny, a ich zadanie polega na przedstawieniu różnego typu haseł związanych z tematyką ślubną.

 1. W co ubrana jest panna młoda

Celem zadania jest sprawdzenie pamięci i spostrzegawczości uczestniczek wieczoru panieńskiego. Panna młoda chowa się, a pozostałe panie opisują, w co ubrana jest przyszła mężatka, ważny jest każdy szczegół. Najdokładniejszy opis wygrywa!

 1. Pamiątkowa butelka

Potrzebna będzie butelka z korkiem lub nakrętką i zestaw karteczek. Uczestniczki zadają przyszłej pannie młodej pytania, na przykład:

 • Ile będziecie mieć dzieci?
 • Kto będzie Was częściej odwiedzał, mama czy teściowa?
 • Kogo częściej będzie bolała głowa?
 • Kto będzie trzymał kasę?

Panna młoda zapisuje pytania i odpowiedzi na krateczkach i chowa do butelki. To nie koniec, zadaniem kobiety jest otworzenie butelki, na przykład za pięć lat i sprawdzenie, czy jej odpowiedzi zgadzają się z rzeczywistością.

 1. Nić życia

Doskonała zabawa integracyjna na wieczór panieński. Potrzebne tutaj będą szpulka kolorowej nici i nożyczki. Na czym wszystko polega? Przybyłe panie mają za zadanie odciąć dowolną długość nitki. Zabawa rozpoczyna się, gdy każda z kobiet ma już swój kawałek. Uczestniczki siadają obok siebie i po kolei opowiadają o sobie tak długo, aż naiwnią całą nitkę na palec.

 1. Proste nogi

To zabawa, która trwa przez cały wieczór panieński. Na początku ustalamy, że w trakcie imprezy żadna z pań nie może założyć nogi na nogę. Każda z przyłapanych kobiet pije karny kieliszek.

 1. Torba skarbów

Każda z pań trzyma na kolanach swoją torebkę, uczestniczki po kolei wypowiadają nazwy różnych artykułów, na przykład dowód osobisty, klucze od domu, tabletki – można też pokusić się o bardziej nietypowe przedmioty, na przykład śrubokręt, lakier do paznokci itd. Panie szukają wymienionych przedmiotów w swoich torebkach, ta która znajdzie ich najwięcej, wygrywa.

 1. Kilka wspomnień
Czytaj więcej...  Bukiety ślubne - trendy na 2017 rok

Kolejna z zabaw, podczas której niezbędne są kartki i długopisy bądź flamastry. Każda z uczestniczek zapisuje na kartce najfajniejsze wspomnienie dotyczące panny młodej. Przyszła mężatka po kolei odczytuje wszystkie karteczki, a jej zadanie polega na odgadnięciu, kto napisał dane wspomnienie.

 1. Przypnij krawat!

Tutaj potrzebny będzie plakat, pinezki, krawat i inne części garderoby oraz opaska na oczy. Zadanie polega na przypięciu różnych akcesoriów do plakatu, oczywiście należy to wykonać z zasłoniętymi oczami.

 1. Rękawice i skarpetki

Kolejną cieszącą się powodzeniem zabawą na wieczór panieński jest zakładanie skarpetek. Na czym dokładnie polega konkurs? Potrzebne są tutaj rękawice kuchenne i skarpetki. Zadaniem każdej z pań jest założenie rękawic kuchennych, a następnie najszybsze założenie skarpetek.

 1. Polowanie na fanty

Zabawa polega na stworzeniu listy fantów, które uczestniczki wieczoru panieńskiego muszą zdobyć podczas imprezy. Na liście może znaleźć się dołowienie wszystko, wizytówka obcego mężczyzny, cytryna, autograf dj-a, który prowadzi daną imprezę i tak dalej. Kobiety dzielą się na grupy, zespół który najszybciej zbierze wszystkie fanty wygrywa.

 1. Kim jestem?

Idealna zabawa integracyjna na wieczór panieński. Przygotowujemy tyle karteczek samoprzylepnych, ile kobiet uczestniczy w imprezie. Na każdej karteczce piszemy imię celebryty, nazwę postaci z bajki lub filmu itd. Każdej z uczestniczek przyklejamy jedną karteczkę do czoła – zadaniem kobiety jest odgadnięcie, jaką postacią jest. Oczywiście reszta może podpowiadać.

 1. Pożegnanie z nazwiskiem

Zabawa na wieczór panieński, która zawsze dostarcza wielu pozytywnych emocji. Potrzebne tutaj będą balony z helem. Każda z kobiet zaciąga się helem i z żalem wypowiada nazwisko, z którym żegna się panna młoda, na koniec panna młoda z wielką radością wypowiada swoje przyszłe nazwisko.

 1. Czyje majtki?

Kolejna śmieszna zabawa na wieczór panieński. Każda z uczestniczek przynosi majtki, które jej zdaniem z jakiś powodów pasują do przyszłej panny młodej. Bielizna wrzucana jest do worka, a zadaniem panny młodej jest odgadnąć, kto przyniósł dane majtki.

Organizujesz imprezę w domu? Idealne propozycje

Organizujesz imprezę w domu?

Wiele kobiet decyduje się na zorganizowanie wieczoru panieńskiego w domu. Jakie atrakcje sprawdzą się podczas takiej imprezy? Panie mogą urządzić domowe SPA, wieczór filmowy czy wieczór gier planszowych. To nie koniec propozycji – jeśli pogoda dopisze, można rozpalić na grilla lub ognisko. Podpowiemy, że dużą popularnością cieszą się również piżama party i wspólne gotowanie. W przypadku nieco większego budżetu, pokusić się można o wynajęcie body sushi czy eksperta od kuchni molekularnej.

Quiz

Quiz to zabawa na wieczór panieński, która zawsze się sprawdza. Świadkowa przygotowuje listę pytań dotyczący preferencji i hobby narzeczonych oraz ich związku, a następnie wręcza listę przyszłemu panu młodemu – oczywiście w ścisłej tajemnicy przed panną młodą. Zadaniem mężczyzny jest udzielenie odpowiedni na każde z pytań. Podczas wieczoru panieńskiego te same pytania zadawane są pannie młodej.

Przykładowe pytania do Pana Młodego:

 1. Kto kogo pierwszy pocałował?
 2. Gdzie byliście na pierwszej randce?
 3. Ulubiony kolor Twojej wybranki?
 4. Kto jest większym leniuchem?
 5. Kto będzie trzymał kasę po ślubie?
 6. O co po raz pierwszy pokłóciliście się?
 7. Kto pierwszy powiedział kocham?
 8. Kogo po ślubie częściej będzie „bolała głowa”?
 9. Czy przyszły pan młody woli brunetki czy blondynki?
 10. Najgłupsza rzecz, jaką zrobiłeś przy rodzicach swojej wybranki?
 11. Co najbardziej lubicie wspólnie robić?
 12. Co Twoja narzeczona zabrałaby na bezludną wyspę?
 13. Co najbardziej kochasz w swojej narzeczonej?
 14. Kto z Was jest bardziej kłótliwy?
 15. Jakie prezenty Twoja narzeczona najbardziej lubi dostawać?

Podsumowanie

Wyjątkowy wieczór panieński można zorganizować zarówno w klubie, w restauracji, w SPA, jak również w domu. Podpowiemy, że imprezę warto wzbogacić o kilka fajnych zabaw – dobrze wszystko wyprzedzeniem zaplanować. Fajnie zaplanowany wieczór panieński z pewnością na długo zapisze się w pamięci panny młodej, jak i pozostałych uczestniczek.

Udanej zabawy!

Dodaj komentarz