DNIA / PRZEZ Administrator/ W Zaproszenia ślubne/ 2 komentarze

Zaproszenia Ślubne – zasady i inspiracje

Wiele osób organizujących ślub i wesele, traktuje zaproszenia ślubne jako błahostkę. Nic bardziej mylnego. Także w tej kwestii obowiązują pewne zasady, które powinno się przestrzegać. W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Was zbiór najważniejszych zasad, o których warto pamiętać podczas zamawiania lub pisania zaproszeń ślubnych.

1. Zaproszenia Ślubne – trzecia osoba liczby mnogiej

Jedną z podstawowych zasad pisania zaproszeń ślubnych jest używanie trzeciej osoby liczby mnogiej. Tak więc zamiast używania sformułowania „zapraszamy”, lub „zawiadamiamy”, używamy „zapraszają” lub „zawiadamiają”.

źródło: Zuz Design/4lovepolkadots / pinterest.com

2. Odmiana nazwisk na zaproszeniach ślubnych

Bardzo częstym problemem napotykanym podczas zamawiania lub pisania zaproszeń ślubnych, jest odmiana nazwisk gości. W tym wypadku zasada jest prosta, jeżeli nie macie stu procentowej pewności co do zapisu danego nazwiska, i nie jesteście w stanie dowiedzieć się prawidłowej formy, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pozostawienie w nieodmienionej formie.

źródło: decorisus.pl / pinterest.com

3. Personalizacja zaproszeń ślubnych

Zapraszając osobę, która jest w związku, powinno się uwzględnić na zaproszeniu z imienia i nazwiska również jej partnera. Jeżeli nie jesteście pewni co do statusu związku, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie określenie „z osobą towarzyszącą”. Parom wręczamy jedno zaproszenie. Ponadto jeżeli osoby które zapraszacie, są zaręczone, lub są małżeństwem, nie należy ich określać na zaproszeniu jako osoby towarzyszące. W takim wypadku taktownie będzie używać pełnych imion oraz nazwisk. Pamiętajmy także że zwyczajowo podczas pisania zaproszeń, powinno się używać zwrotów grzecznościowych, takich jak „Sz. P.”

źródło: Deer Pearl Flowers | Wedding Blog / pinterest.com

4. Dzieci na zaproszeniach ślubnych

Tylko i wyłącznie od Was zależy czy zaprosicie gości wraz z dziećmi. Jeżeli decydujecie się na ich zaproszenie, należy dodać formułkę „z dziećmi”. Pamiętajmy jednak że gdy dzieci są pełnoletnie, nazywanie ich dziećmi może być odebrane za nietakt. W takim wypadku najlepiej przygotować osobne zaproszenie.

źródło: Bridalore / pinterest.com

5. Zaproszenia ślubne wręczyć osobiście czy wysłać pocztą?

Zdecydowanie bardziej elegancko jest wręczyć osobiście. Jest to najbardziej odpowiednia forma wręczania zaproszeń, która pokazuje że zależy Wam na zaproszeniu tego poszczególnego gościa. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, tak więc również wysyłka jest dopuszczalna gdy ktoś mieszka daleko od Waszego miejsca zamieszkania. Za nietaktowne uważane jest wysyłanie zaproszeń ślubnych drogą elektroniczną, co całkowicie odradzamy.

źródło: 4lovepolkadots / pinterest.com

6. Kiedy zapraszać gości na ślub i wesele?

Najbezpieczniejszym terminem będą 3 miesiące, a jeżeli organizujecie ślub i wesele w okresie wakacyjnym, nawet i 4 miesiące wcześniej. Dlaczego aż tyle? Przede wszystkim, dajmy gościom czas na zaplanowanie tego wyjątkowego dnia, oraz ewentualne przełożenie obowiązków. Pamiętajmy także ze w okresie ślubnym, czyli wiosenno-letnim, wiele osób decyduje się na podróże, i niestety ceremonia zaślubin oraz przyjęcie weselne może wypaść właśnie w terminie nieobecności najbliższej przyjaciółki czy przyjaciela.

źródło: 4lovepolkadots / pinterest.com

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertami firm oferujących zaproszenia ślubne w naszym portalu.

Pozdrawiamy,
zespół Zaplanuj-Ślub.pl

2 komentarzy w “Zaproszenia Ślubne • zasady i inspiracje

 • Mirka

  18, Lipiec,2017 2 lata temu

  Drewniane zaproszenia ślubne dają mega efekt!

  Odpowiedz
 • Aneta Kowalik

  23, Lipiec,2017 2 lata temu

  Bardzo fajny efekt robią też zaproszenia w stylu vintage, no ale fakt że nie wszędzie będą pasowały 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz