Strona główna » Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej?

Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej?

przez Administrator
Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej?

Jaka jest cena uszycia sukni ślubnej?

Starannie dobrana kreacja panny młodej to jeden z najważniejszych elementów podczas ślubu, na który zwracają uwagę wszyscy przybyli goście. To właśnie dlatego tak wielu kobietom zależy na tym, aby całość była dopasowana do ich urody, dzięki czemu w tym najważniejszym dniu będą mogły wyglądać niemal idealnie. W tym wypadku dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z usług krawcowej, która uszyje suknie ślubną na zamówienie. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to niezwykle odpowiedzialne zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wymagania i wyobrażenia niektórych panien młodych. Czy warto więc skorzystać z takiego rozwiązania? Ile dokładniej może kosztować uszycie sukni ślubnej i jak długo się na nią czeka? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Jaki jest koszt uszycia sukni ślubnej?
2. Ile kosztują dodatki do sukni ślubnej?
3. Ile trwa szycie sukni ślubnej?
4. Umowa na uszycie sukni ślubnej
5. Czy warto zlecić uszycie sukni ślubnej?


Jaki jest koszt uszycia sukni ślubnej?

Koszt uszycia sukni ślubnej będzie zależał od wielu różnych czynników. Ceny takiej usługi zaczynają się już od 1000 zł za skromniejsze modele, a kończą nawet na 5000 zł za kreacje wykonane z trudno dostępnych materiałów. Najczęściej jednak cena uszycia sukni ślubnej waha się w granicach od 1500 do 2500 zł. W tej cenie krawcowa może przygotować kreację z wysokiej jakości materiałów, która będzie dopasowana do sylwetki panny młodej. Trzeba jednak pamiętać, że im bardziej skomplikowany projekt i więcej zdobień, tym cena za uszycie sukni ślubnej będzie wyższa. Dotyczy to szczególnie umieszczenia na niej elementów wykonanych z tiulu i koronek, których wkomponowanie w całość wiąże się z wydłużonym czasem szycia. Na cenę będzie miał też wpływ wybrany materiał, który niekiedy może kosztować nawet kilkaset złotych, a także renoma krawcowej, region, w którym pracuje oraz sezon. Oznacza to, że korzystając z usług znanego salonu z sukniami ślubnymi z pewnością zapłaci się więcej niż u lokalnej krawcowej, która wykona kreację według indywidualnego projektu.

Ile kosztują dodatki do sukni ślubnej?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale uszycie sukni ślubnej to nie jedyny wydatek, który musi wziąć pod uwagę panna młoda planująca swoją kreację. Do jej ceny należy bowiem doliczyć jeszcze koszt dodatków, które bardzo często są kolejnym dużym obciążeniem dla budżetu. Do takich zaliczamy przede wszystkim welon, który jest nieodłącznym elementem sukni ślubnej. Koszt jego uszycia to najczęściej od 50 do 250 zł, jednak cena uzależniona będzie głównie od jego długości i objętości. To samo dotyczy dodatkowego bolerka, szala, etoli lub futerka, które wykorzystuje się najczęściej podczas ceremonii organizowanych w chłodniejsze miesiące. Uszycie takich elementów garderoby to zazwyczaj koszt w przedziale od 50 do 400 zł.

Ile trwa szycie sukni ślubnej?

Niestety, nie da się dokładnie określić czasu szycia sukni ślubnej, ponieważ termin jej wykonania będzie zależny od obłożenia zleceniami, wybranego materiału oraz projektu, na podstawie którego zostanie wykonana kreacja. Trzeba jednak wiedzieć, że czas realizacji takich zleceń wynosi zazwyczaj od 3 do nawet 5 miesięcy, dlatego warto znacznie wcześniej rozpocząć poszukiwania krawcowej, która podejmie się zadania. W tym wypadku większość salonów rozpoczyna pracę około 3 miesiące przed datą ślubu, tak aby panna młoda zdążyła odebrać suknię najpóźniej tydzień przed ceremonią. Wyjątek stanowią suknie ciążowe, których szycie rozpoczyna się około 4 tygodni przed ślubem, aby w tym najważniejszym dniu kreacja była idealnie dopasowana do figury panny młodej.

Umowa na uszycie sukni ślubnej

Umowa na uszycie sukni ślubnej to konieczność, dzięki której można uniknąć wielu nieprzyjemności. W takim dokumencie powinny znaleźć się podstawowe dane, takie jak imiona, nazwiska, adresy, koszt wykonania usługi, termin odbioru gotowej kreacji oraz wszystkie szczegóły dotyczące jej uszycia, czyli wykorzystany materiał, detale oraz ozdoby. Bardzo ważne jest też zawarcie w umowie informacji na temat ewentualnych przeróbek projektu, sposobu kontaktu oraz przymiarek. Oczywiście należy w niej uwzględnić również termin regulowania należności oraz zawrzeć konsekwencje niedotrzymania postanowień przez obie strony. Na szczęście większość salonów sukni ślubnych oraz krawcowych ma przygotowanych uniwersalny wzór umowy, który sprawdzi się w większości sytuacji. Dokument ten zazwyczaj podpisuje się jeszcze przed wpłaceniem zaliczki.

Czy warto zlecić uszycie sukni ślubnej?

Ślub to bardzo wyjątkowe wydarzenie, dlatego w tym dniu i panna młoda powinna czuć się wyjątkowo! Uszycie sukni ślubnej według indywidualnego projektu będzie więc doskonałym rozwiązaniem, jednak kluczowe będzie znalezienie do tego odpowiedniej pracowni krawieckiej. Trzeba bowiem pamiętać, że stworzenie kreacji od podstaw nie jest łatwym zadaniem, w związku z czym powinno powierzyć się je osobie, która zna się na rzeczy. Warto zatem wcześniej przejrzeć jej portfolio, obejrzeć na żywo gotowe projekty oraz poczytać opinie osób, które już korzystały z usług wybranej krawcowej, a po wszystkim sporządzić stosowną umowę, która zabezpieczy obydwie strony. W ten sposób uniknie się nieprzyjemności i będzie można skupić się na dalszym organizowaniu ślubu i wesela.

Sprawdź też

Dodaj

* Zgadzam się na przetwarzanie przez właściciela serwisu, moich danych osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w naszej polityce prywatności..