Strona główna » Bukiet ślubny w stylu boho – TOP 22 inspiracje na piękną wiązankę

Bukiet ślubny w stylu boho – TOP 22 inspiracje na piękną wiązankę

przez Administrator
Bukiet ślubny w stylu boho - TOP 22 inspiracje na piękną wiązankę

Bukiet w stylu boho na ślub i wesele – czarujący dodatek panny młodej

Bukiet ślubny to nieodłączny element wizerunku panny młodej, który podkreśla jej urodę i charakter, a przy tym często jest uzupełnieniem tematu przewodniego organizowanej uroczystości. To właśnie dlatego na popularności stale zyskują bukiety ślubne w stylu boho, które na ogół wykonuje się z naturalnych materiałów w spokojnej kolorystyce, tak aby wyglądem nawiązywały do natury. Kiedy więc warto na nie postawić? Jakie dokładnie kwiaty wybrać do bukietu ślubnego w stylu boho? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Jak powinien wyglądać bukiet ślubny w stylu boho?
2. Jakiej wielkości powinien być bukiet ślubny w stylu boho?
3. Jaki kształt bukietu w stylu boho wybrać?
4. Jakie rośliny i kwiaty wybrać do bukietu ślubnego w stylu boho?
5. Ile kosztuje bukiet ślubny w stylu boho?
6. Inspiracje na wiązanki ślubne w stylu boho – galeria zdjęć z 22 pomysłami


Jak powinien wyglądać bukiet ślubny w stylu boho?

Bukiet ślubny w stylu boho to pomysł na piękną, a przy tym bardzo elegancką wiązankę, która idealnie wpisuje się w najnowsze trendy. Styl ten nawiązuje bowiem przede wszystkim do natury, która jest ostatnio w modzie, a do tego charakteryzuje się lekkością, delikatnością i naturalnością. To właśnie dlatego bukiet boho powinien mieć nieregularny kształt i najlepiej, aby był wykonany z materiałów nieprzerobionych lub poddanych niewielkiej obróbce. To samo dotyczy kolorystyki, wszak styl boho kojarzy się głównie z jasnymi barwami, w związku z czym do wykonania takiej wiązanki najlepiej wykorzystać pastele oraz odcienie pudrowe uzupełnione dużą ilością zieleni. Oczywiście tutaj należy zaznaczyć, że mimo tych wytycznych barwy bukietu ślubnego w stylu boho powinny być dopasowane do tych, które będą dominowały w dekoracjach kościoła oraz sali weselnej.

Jakiej wielkości powinien być bukiet ślubny w stylu boho?

Bukiet ślubny w stylu boho wyróżnia się niezobowiązującym, luźnym wyglądem, dzięki któremu dodaje stylizacji lekkości, romantyczności oraz dziewczęcego uroku. Celem tego stylu jest ukazanie naturalności, piękna przyrody oraz jej obfitości, dlatego do wykonania bukietów do niego nawiązujących można wykorzystać przeróżne rośliny i kwiaty. To samo dotyczy ich wielkości, wszak jeszcze do niedawna panny młode najczęściej wybierały takie wiązanki w formie popularnych biedermeierów, czyli niewielkich, idealnie skomponowanych kuli, które wyróżniają się sporą elegancją, jednak w ostatnich latach na popularności zyskują również większe, nieregularne bukiety, które na myśl od razu przywodzą kwieciste łąki. I tutaj zarówno jedne, jak i drugie wiązanki będą bardzo dobrym wyborem, ponieważ ich wielkość najlepiej dopasować do swoich preferencji oraz ozdób, które będą dominowały w dekoracjach kościoła oraz sali weselnej.

Jaki kształt bukietu w stylu boho wybrać?

Podstawą idealnego bukietu boho jest delikatność, swoboda i nawiązanie do natury. Wiemy już więc, że nie muszą one być idealnie równe, a wręcz pożądana jest naturalność, która będzie przypominała kwiecistą łąkę. Jaki zatem kształt może mieć bukiet ślubny w stylu boho? Najlepszymi wyborami będą:

 • biedermeier, czyli okrągły, swobodny i przestronny,
 • horyzontalny, ze swobodnie opadającymi zielonymi elementami,
 • naręcze, czyli kompozycja opierana o przedramię,
 • kaskadowy, który ma przypominać formą wodospad lejących kwiatów.

I tutaj w każdym z tych przypadków trzeba pamiętać, że idealnym uzupełnieniem bukietów ślubnych w stylu boho będzie wianek ślubny lub kwiaty we włosach na ślub, które idealnie uzupełnią całą kompozycję.

Jakie rośliny i kwiaty wybrać do bukietu ślubnego w stylu boho?

Do wykonania bukietu ślubnego w stylu boho najlepiej wykorzystać kilka różnych rodzajów kwiatów, które na koniec uzupełnimy elementami zielonymi, ziołami oraz źdźbłami trawy. W ten sposób utworzona wiązanka będzie przywodziła na myśl bukiety zrobione z kwiatów zebranych podczas spaceru po łące. Mowa tutaj między innymi o:

 • piwoniach,
 • eustomach,
 • jaskrach,
 • goździkach,
 • wrzosach,
 • margaretkach,
 • słonecznikach,
 • różach,
 • daliach,
 • makach.

Każdy z tych kwiatów można wykorzystać zarówno pojedynczo, jak i łączyć go z pozostałymi, zwłaszcza że wykonywana kompozycja powinna być dopasowana do dekoracji, makijażu oraz sukni panny młodej. Oczywiście same kwiaty to nie wszystko, wszak bukiet w stylu boho powinien zawierać również dużo elementów zielonych, które będą dopełnieniem całej wiązanki. Mowa tutaj między innymi o:

 • źdźbłach trawy,
 • gipsówkach,
 • trawie pampasowej,
 • eukaliptusie,
 • przeróżnych ziołach.

Łącząc ze sobą takie kwiaty i rośliny bardzo ważny będzie kontrast – zestawienie ze sobą różnych kolorów oraz różnych wielkości roślin sprawią, że wykonany bukiet w stylu boho będzie wyglądał niezwykle efektownie i będzie wręcz kwintesencją dziewczęcości, delikatności, niewinności i romantyzmu.

Ile kosztuje bukiet ślubny w stylu boho?

Cena bukietu ślubnego w stylu boho będzie zależała od kilku różnych czynników. Na koszt jego wykonania będzie wpływała przede wszystkim jego wielkość, wykorzystane kwiaty, dodatki, doświadczenie florysty oraz trwająca pora roku. To dlatego, że dostępność niektórych roślin podczas chłodniejszych miesięcy jest ograniczona, w związku z czym w tym okresie trzeba zapłacić za nie więcej. Przykładowo, słoneczniki kwitną od początku lipca do końca września, dlatego w tym okresie ich dostępność jest największa, a co za tym idzie wtedy bukiety ślubne ze słoneczników są najtańsze. Biorąc to pod uwagę, trzeba nastawić się na koszt od 100 do 400 zł za bukiet ślubny w stylu boho dla panny młodej, od 100 do 200 zł za bukiet dla świadkowej i od 20 do 50 zł za butonierkę dla pana młodego.

Inspiracje na wiązanki ślubne w stylu boho – galeria zdjęć z 22 pomysłami

Bukiet ślubny w stylu boho

Źródło

Elegancki bukiet ślubny w stylu boho

Źródło

Inspiracje na wiązanki ślubne w stylu boho

Źródło

Bukiet ślubny w stylu boho z goździkami

Źródło

Mała wiązanka ślubna w stylu boho

Źródło

Wiązanka ślubna w stylu boho z suszonymi kwiatami

Źródło

Bukiet w stylu boho z różami

Źródło

Bukiet w stylu boho z białymi różami

Źródło

Bukiet w stylu boho z polnymi kwiatami

Źródło

Inspiracje na bukiet ślubny ze słoneczników

Źródło

Wiązanka ślubna w stylu boho

Źródło

Bukiet ślubny w stylu boho z suszonych kwiatów

Źródło

Mały bukiet ślubny w stylu boho

Źródło

Inspiracje na bukiety ślubne w stylu boho

Źródło

Wiązanka ślubna w stylu boho z różami

Źródło

Bukiet ślubny z kolorowymi słonecznikami

Źródło

Niewielki bukiet ślubny w stylu boho

Źródło

Bukiet ślubny w stylu boho z piwoniami

Źródło

Delikatny bukiet ślubny w stylu boho

Źródło

Duży bukiet ślubny w stylu boho

Źródło

Bukiet ślubny w stylu boho z suszonych roślin

Źródło

Prosty bukiet ślubny w stylu boho

Źródło

Sprawdź też

Dodaj

* Zgadzam się na przetwarzanie przez właściciela serwisu, moich danych osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w naszej polityce prywatności..