Strona główna » Tort weselny z babeczek – 14 inspiracji na oryginalny tort z muffinek

Tort weselny z babeczek – 14 inspiracji na oryginalny tort z muffinek

przez Administrator
Tort weselny z babeczek - 14 inspiracji na oryginalny tort z muffinek

Inspiracje na tort weselny z babeczkami – 14 ciekawych propozycji

Tort weselny z babeczek to pomysł na efektowny, oryginalny i smaczny jednocześnie tort, który z pewnością zaskoczy gości. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie babeczek o różnych smakach, kształtach i kolorach, dzięki czemu można z powodzeniem dopasować je do stylu organizowanego wesela oraz gustu biesiadników. Podane na szklanej paterze będą kusić ciekawym wyglądem i zachęcać do spróbowania zarówno tych mniejszych, jak i większych weselników. Sprawdźcie więc jak skomponować tort weselny z babeczek! Zapraszamy do lektury i przeglądania naszych inspiracji!


Spis treści:
1. Czy tort weselny z babeczek to dobry wybór?
2. Zalety tortu weselnego z babeczek
3. Ceny tortu weselnego z babeczkami
4. Inspiracje na tort weselny z babeczkami – galeria zdjęć z 14 pomysłami


Czy tort weselny z babeczek to dobry wybór?

Tort weselny zazwyczaj jest kojarzony z piętrowym, białym ciastem w kształcie koła lub kwadratu. Jest to jeden z najczęstszych wyborów podczas uroczystości organizowanych w naszym kraju, a tym czasem na zachodzie coraz popularniejsze stają się torty wykonane z babeczek! Takie rozwiązanie zaskakuje nie tylko swoim wyglądem, ale również możliwością wykorzystania słodkości o różnych kształtach, smakach i kolorach! To powoduje, że jest to bardzo dobry wybór dla osób, które nie przepadają za przesadnie słodkimi tortami, a przy okazji chcą zaskoczyć swoich gości oryginalnymi łakociami! Taki tort weselny jest podawany na eleganckiej, szklanej paterze, a wykorzystane do jego wykonania babeczki można z powodzeniem dostosować do stylu organizowanej uroczystości oraz gustu weselników. Wobec tego, jeżeli nie zależy nam na tradycji krojenia pierwszego kawałka tortu weselnego lub po prostu wolimy rozwiązanie dużo bardziej uniwersalne, to tort zrobiony z babeczek będzie strzałem w dziesiątkę.

Zalety tortu weselnego z babeczek

Tort weselny z babeczek to doskonała alternatywa dla tradycyjnego tortu z ciasta! Jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet i warto je rozważyć, zwłaszcza jeżeli chce się postawić na coś oryginalnego, a przy tym modnego! Babeczki poukładane na kolejnych piętrach będą prezentowały się efektownie, smacznie i będą pasowały do stylu organizowanego wesela. I to jeszcze nie wszystko! Kolejnymi ich atutami jest:

  • Brak potrzeby krojenia – jest to bardzo wygodne i ułatwia proces dzielenia tortu, ponieważ każdy może do niego podejść i po prostu wziąć swoją porcję.
  • Babeczki można udekorować w dowolny sposób – tort weselny z babeczek jest bardzo uniwersalny, ponieważ każde piętro może składać się z innego smaku, koloru i kształtu babeczek, dzięki czemu można dopasować je do stylu wesela.
  • Tort z babeczek łatwo przetransportować – babeczki można transportować i przechowywać osobno, dlatego znacznie
  • Liczbę babeczek można dopasować do liczby gości – w przypadku tradycyjnego tortu niekiedy ciężko dostosować jego wielkość do liczby weselników, natomiast ilość babeczek można z łatwością dopasować do liczby gości, dzięki czemu nic się nie zmarnuje.

Ceny tortu weselnego z babeczkami

Na cenę tortu weselnego z babeczek może wpływać kilka różnych czynników. Ważne jednak jest, że kupuje się je na sztuki, w związku z czym łatwiej dopasować ich ilość do liczby gości, a tym samym zaoszczędzić na wielkości tortu. Najczęściej cena jednej babeczki waha się od kilku do kilkunastu złotych, tak więc w przypadku wesel poniżej 50 osób, koszt takiego tortu będzie naprawdę niewielki. Oczywiście trzeba brać też pod uwagę, że na cenę muffinek wpływa również ich smak, kolor i elementy dekoracyjne. To powoduje, że im bardziej wymyślne babeczki sobie zażyczymy, tym więcej trzeba będzie za nie zapłacić, zwłaszcza jeżeli zamówimy produkty wykonywane według indywidualnych wytycznych. Mimo to, powinny one wyjść korzystniej cenowo w porównaniu do tradycyjnego tortu, który wyceniany jest na podstawie wagi. Inaczej sytuacja wygląda, gdy wesele jest organizowane na 100, 200 czy nawet 300 osób, kiedy to cena tortu z babeczek może być zbliżona, a nawet o wiele wyższa od zwykłego tortu.

Inspiracje na tort weselny z babeczkami – galeria zdjęć z 14 pomysłami

Tort weselny z babeczkami

Źródło

Tort weselny z babeczek

Źródło

Tort weselny z kolorowymi babeczkami

Źródło

Tort weselny z owocowymi babeczkami

Źródło

Tort weselny z czekoladowych babeczek

Źródło

Tort weselny z różnych babeczek

Źródło

Elegancki tort weselny z babeczek

Źródło

Kolorowy tort weselny z babeczek

Źródło

Rustykalny tort weselny z babeczek

Źródło

Tort weselny z fioletowych babeczek

Źródło

Tort weselny z różnymi babeczkami

Źródło

Tort weselny z babeczek z truskawkami

Źródło

Tort weselny z babeczkami i kwiatami

Źródło

Tort weselny z miętowymi babeczkami

Źródło

Sprawdź też

Dodaj

* Zgadzam się na przetwarzanie przez właściciela serwisu, moich danych osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w naszej polityce prywatności..