Strona główna » Jakie kwiaty na stół weselny wybrać?

Jakie kwiaty na stół weselny wybrać?

przez Administrator
Jakie kwiaty na stół weselny wybrać?

Jakimi kwiatami udekorować stół weselny?

Kwiaty to nieodłączny element każdego ślubu i wesela. Jest to absolutna podstawa dekoracji, która wzbogaca i nadaje niepowtarzalnego charakteru nawet najskromniejszej sali weselnej. Jednym z miejsc, w których warto je umieścić są stoły weselne, gdzie w połączeniu z innymi ozdobami stworzą efektowną całość, dzięki czemu zachwycą wszystkich przybyłych gości. Jak więc stworzyć takie kompozycje, które dodadzą przyjęciu magicznego charakteru? Jakie dokładniej kwiaty na stół weselny wybrać? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Jakie bukiety na stół weselny wybrać?
2. Jaki kolor kwiatów wybrać na stół weselny?
3. Niskie czy wysokie bukiety kwiatów na stół weselny?
4. Ile kosztują kwiaty na stół weselny?


Jakie bukiety na stół weselny wybrać?

Wybór kwiatów na stół weselny wbrew pozorom nie należy do najprostszych. To dlatego, że podczas komponowania bukietów powinno się kierować kilkoma istotnymi czynnikami. Podstawą jest więc dobór ich do stylu organizowanego wesela. Oznacza to, że zupełnie inne rośliny będą pasowały do wesela w stylu glamour, a jeszcze inne do wesela w stylu boho. Oczywiście bardzo ważny jest też budżet przeznaczony na przygotowanie dekoracji. Im więcej środków para młoda przeznaczy na wystrój sali weselnej, tym bardziej eleganckie kwiaty można wybrać. Kolejnym elementem jest termin ślubu i wesela. To od niego w głównej mierze zależy, które z kwiatów będą dostępne w sprzedaży, ile będą kosztować i jaka kolorystyka będzie dominowała. Przykładowo, wiosną i latem kwiaty są tańsze i w tym okresie królują lekkie, pastelowe rośliny, natomiast jesienią i zimą ceny rosną, a kolorystyka zmienia się w ciemniejszą i bardziej nasyconą. Ostatnim czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, są sezonowe trendy. W ostatnich latach wśród najpopularniejszych kwiatów znaleźć można między innymi hortensje, goździki, piwonie, gipsówki, dalie, róże, tulipany i eustomy.

Jakie bukiety na stół weselny wybrać

Źródło

Jaki kolor kwiatów wybrać na stół weselny?

Sam wybór roślin, którymi udekoruje się stół weselny, to jednak nie wszystko. Równie istotny jest bowiem ich odpowiedni dobór kolorystyczny, a biorąc pod uwagę, że większość kwiatów jest dostępnych w różnych kolorach, w tym wypadku także trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwszą z nich jest dobór kolorystyki roślin do barwy przewodniej wesela. Jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które pozwala w sposób harmonijny połączyć wszystkie dekoracje. Oczywiście zawsze można też dostosować kwiaty na stole weselnym do bukietu panny młodej. Przykładowo, jeżeli przyszła małżonka podczas uroczystości będzie miała bukiet ślubny ze słoneczników, bardzo fajnym pomysłem będzie wykorzystanie ich również do ozdobienia stołów. Drugą zasadą jest dobór kolorystyki kwiatów do oświetlenia sali. Tutaj warto więc pamiętać, że w pomieszczeniach, do których światło dzienne dociera w mniejszym stopniu, bardzo fajnie sprawdzą się kwiaty jasne, w tym między innymi białe, beżowe, pastelowe i kremowe, natomiast w mocno oświetlonych salach, przygotowując bukiety na stół, najlepiej postawić na ciemniejsze rośliny, w tym między innymi czerwone, bordowe, fioletowe i niebieskie.

Jaki kolor kwiatów wybrać na stół weselny

Źródło

Niskie czy wysokie bukiety kwiatów na stół weselny?

Po wyborze rodzaju kwiatów i ich kolorystyki, czas zastanowić się nad tym, jak konkretniej mają wyglądać gotowe bukiety na stół weselny. W tym wypadku liczy się nie tylko sama kompozycja, ale także kształt wazonu, jego wielkość oraz wysokość. Tutaj trzeba więc pamiętać, że jego wygląd dobiera się do stylu organizowanej uroczystości. I tak niskie bukiety będą idealnym uzupełnieniem wesela w stylu boho oraz rustykalnym, ponieważ ich swobodny, frywolny charakter stoi w kontrze do elegancji i przepychu, które są domeną stylu glamour i klasycznego. Takie niewielkie wiązanki z pojedynczych kwiatów z dodatkiem zielonej roślinności będą wspaniałą dekoracją prostokątnych stołów oraz sali, w której dominują ozdoby nawiązujące do natury. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku wysokich bukietów, które świetnie uzupełniają przede wszystkim sale udekorowane w stylu glamour, klasycznym i minimalistycznym. Takie wiązanki składające się z kilku kwiatów i roślin, umieszczone w wysokich, szklanych wazonach to prawdziwa kwintesencja elegancji i szyku. Bukiety przygotowane w ten sposób najlepiej prezentują się na okrągłych stołach, gdzie doskonale uzupełniają dekoracje utrzymane w przepychu, a do tego są na tyle widowiskowe, że nie potrzebują dodatkowych elementów dekoracyjnych.

Niskie czy wysokie bukiety kwiatów na stół weselny?

Źródło

Ile kosztują kwiaty na stół weselny?

Koszt udekorowania stołów weselnych kwiatami będzie zależny od kilku podstawowych czynników. Na ich cenę wpływa przede wszystkim rodzaj roślin, ich ilość, dostępność w danym okresie, pora roku oraz dodatkowe ozdoby, których używa się do uzupełnienia bukietów. Najczęściej cena takiej pojedynczej kompozycji waha się od 50 do nawet 500 zł, ale w niektórych przypadkach bukiety na stół weselny wliczone są w cenę wynajmu sali. W takim wypadku menadżer sali powinien przekazać kontakt do florystki, która jest odpowiedzialna za dekoracje i wtedy wystarczy poinformować ją, jakie konkretniej kwiaty mają znaleźć się w stworzonych bukietach. Gdy jednak nie są one wliczone w cenę sali, a ich koszt jest zbyt wysoki, zawsze można zaoszczędzić uzupełniając je zieloną roślinnością, która jest tańsza od kwiatów oraz rezygnując z różnego rodzaju dodatków, takich jak druciki, perełki, wazony i gąbki. Alternatywą dla tego rozwiązania jest samodzielne przygotowanie kwiatów na stół weselny, ale jest to bardzo czasochłonne zadanie.

Ile kosztują kwiaty na stół weselny?

Źródło

Sprawdź też

Dodaj

* Zgadzam się na przetwarzanie przez właściciela serwisu, moich danych osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w naszej polityce prywatności..