Strona główna » Ile kosztuje orkiestra na wesele?

Ile kosztuje orkiestra na wesele?

przez Administrator
Ile kosztuje orkiestra na wesele?

Ile może kosztować wynajęcie orkiestry na wesele?

Odpowiednio dobrana muzyka to jeden z najważniejszych elementów udanego wesela. To właśnie ona często decyduje o dobrej zabawie, dlatego tak istotny jest wybór możliwie najlepszego zespołu weselnego, który przez całą noc będzie dbał o rozrywkę gości. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że wiąże się to z pewnymi kosztami, które mogą drastycznie się różnić w zależności od kilku czynników. Jakich konkretniej i na jaki wydatek należy się nastawić? Ile dokładniej kosztuje orkiestra na wesele? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Jaka jest cena wynajęcia orkiestry na wesele?
2. Orkiestra na wesele – ceny
3. Koszt orkiestry na wesele – co na niego wpływa?
4. Ile kosztuje zatrudnienie orkiestry weselnej?


Jaka jest cena wynajęcia orkiestry na wesele?

Niestety, zespoły weselne zazwyczaj nie mają odgórnie ustalonego cennika, który stosują bez względu na zakres obowiązków i długość trwania zabawy. Trudno się temu dziwić, w końcu każda przyszła para młoda ma swój własny pomysł na to, jak dokładniej ma wyglądać ich wesele i jaka muzyka ma się nim pojawić. Trzeba więc brać pod uwagę, że koszt zatrudnienia orkiestry będzie zależał przede wszystkim od jej liczebności oraz od tego, czy będzie grała wyłącznie muzykę na żywo czy będzie wspomagała się też gotowymi podkładami muzycznymi. Ponadto, wpływ na cenę będzie miała również wielkość imprezy, czas jej trwania, termin, region, miejsce oraz dodatkowe usługi, na jakie zdecydowali się nowożeńcy. Mając to wszystko na uwadze, trzeba liczyć się z wydatkiem od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kiedy więc cena będzie atrakcyjna, a kiedy nieco mniej? Sprawdźcie!

Orkiestra na wesele – ceny

Ceny zatrudnienia orkiestry na wesele można podzielić na trzy półki cenowe: niską, średnią i wysoką. Każda z nich obejmuje koszt grania muzyki przez całą noc. Biorąc to pod uwagę, możemy przyjąć następujące widełki:

  • poniżej 5000 zł – niska cena,
  • pomiędzy 5000 zł a 10000 zł – średnia cena,
  • powyżej 10000 zł – wysoka cena.

Jak więc widać, rozbieżność w kosztach wynajęcia orkiestry na wesele jest naprawdę duża, dlatego warto dowiedzieć się, co konkretniej wpływa na ustaloną przez dany zespół cenę.

Koszt orkiestry na wesele – co na niego wpływa?

Tak jak wspomnieliśmy, koszt wynajęcia orkiestry na wesele będzie zależał od wielu zmiennych. Do tych najważniejszych zaliczamy:

1. Liczebność zespołu

Podstawowym czynnikiem determinującym cenę jest liczebność zespołu oraz wspieranie się podkładem muzycznym. Przykładowo, zespół weselny składający się z 6-7 muzyków i wokalistów, grający wyłącznie muzykę na żywo, to najczęściej koszt od 8 do nawet 15 tysięcy złotych, a zespół liczący 4-5 członków, którzy wspierają się podkładem muzycznym, to najczęściej koszt od 5 do 8 tysięcy złotych.

2. Czas trwania wesela

Znaczenie ma również długość trwania uroczystości. Najczęściej orkiestrę wynajmuje się na całą noc, choć zdarza się, że zespół występuje na początku wesela, dając koncert do obiadu, a później stery przejmuje DJ. W takim wypadku cena będzie zdecydowanie niższa i może wahać się od 2000 do 5000 złotych. Oczywiście trzeba brać też pod uwagę, że w przypadku wynajęcia orkiestry weselnej na całą noc, może zdarzyć się sytuacja, w której goście już nad ranem będą chcieli kontynuować zabawę i wówczas trzeba ustalić z zespołem kwestię dopłaty za dodatkową godzinę.

3. Profesjonalny sprzęt

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na cenę zatrudnienia orkiestry na wesele jest ilość i jakość posiadanego przez nią sprzętu. Profesjonalne zespoły najczęściej mają w swojej ofercie odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie i dodatkowe efekty wizualne, takie jak wytwornica dymu lub baniek mydlanych, przez co im droższy sprzęt, tym wyższa cena wynajęcia takiej orkiestry.

4. Miejsce uroczystości

Oczywiście na cenę zatrudnienia orkiestry weselnej ma też wpływ miejsce, w którym odbędzie się uroczystość. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestię transportu całego sprzętu oraz wszystkich członków zespołu. Najczęściej stawka dojazdowa waha się od 1.50 zł do 2.50 zł za kilometr, a przy dalszych wyjazdach dochodzi jeszcze opłata dla kierowcy, za tak zwane „postojowe”, czyli oczekiwanie na zespół.

5. Muzyka podczas ślubu

Jedną z dodatkowych usług oferowanych przez orkiestry weselne jest zapewnienie oprawy muzycznej podczas ślubu w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Oczywiście wiąże się to z dopłatą do standardowej stawki, zazwyczaj w granicach kilkuset złotych, jednak cena będzie zależna również od miejsca, w którym odbędzie się uroczystość.

Ile kosztuje zatrudnienie orkiestry weselnej?

Jak więc widać, budżet przeznaczony na wynajęcie orkiestry weselnej powinien być dostosowany nie tylko do własnych oczekiwań, ale również oferowanych usług. Jeżeli zależy nam na muzyce na żywo, granej przez całą noc, a do tego odpowiednich efektach dźwiękowych i wizualnych, trzeba się nastawić na wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście na przeróżnych portalach można znaleźć oferty mniej doświadczonych zespołów, które oferują te same usługi za kilka tysięcy złotych mniej, jednak często niższa cena wiąże się z gorszej jakości usługami, dlatego wybór najlepiej podejmować na podstawie portfolio, rodzaju muzyki, repertuaru i sposobu prowadzenia zabawy.

Sprawdź też

Dodaj

* Zgadzam się na przetwarzanie przez właściciela serwisu, moich danych osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w naszej polityce prywatności..